agac-kurdu-ve-tahtakurusu-arasindaki-fark

agac-kurdu-ve-tahtakurusu-arasindaki-fark

Ağaç Kurdu ve Tahta Kurusu Arasındaki Fark

Ağaç kurdu ve tahtakurusu arasındaki fark kafa karışıklığına sebep olmuş ve toplumumuzda iki haşere devamlı karıştırılmıştır. Birbirine benze isim taşıyan bu iki haşere türünün ortak özelliği sağlığa zararlı olması ve kontrol altına alınmadığında çok hızlı bir şekilde yayılmalarıdır. Ağaç kurdu ve tahtakurusu isimlerinden de anlaşılacağı üzere, ahşap ve tahta yerlerde görülür. Kırsal alanlarda ve yeşilliğin bol olduğu yerlerde büyük sorunlar yaratan iki haşere fark edildiklerinde sayılarının artmasına izin vermeden profesyonel böcek ilaçlama işlemi ile yok edilmelidir. Ağaç kurdu ve tahtakurusu arasındaki farkları sıralayacak olursak;

 • Ağaç kurdu insanları ısırarak zarar vermez, kan emici özelliğe sahip değildir. Ancak tahta malzeme taşıyan eşyalarınıza ciddi zarar verir.
 • Tahtakurusunun ise kan emici özelliği vardır. İnsanların kanını emerek beslenen ve üreyen bu tür, ciddi alerjik reaksiyonlara neden olabilir.
 • Ağaç kurdu haşeresi geceleri aktif bir şekilde hareket haline geçerek eşyalarınızda büyük hasar oluşturur. Çıkardıkları sesler ile fark edilebilen ağaç kurduna gündüzleri rastlanmaz.
 • Tahtakurusu kan emici özelliği ile geceleri insanların fark etmelerine fırsat vermeden ısırırlar. Kaşıntılara yol açan tahtakurusu önlem alınmadığında ciddi alerjik reaksiyonlara neden olur.

İstanbul ili ve tüm ilçelerinde faaliyet alanını genişleten Gaziosmanpaşa Böcek İlaçlama firmamızı günün her saati arayabilir, uygun ödeme koşullarından yararlanabilirsiniz.

Böcek İlaçlama Fiyatları

Böcek ilaçlama fiyatları oluştururken bazı faktörler fiyatın oluşturulmasında etkin rol oynar. Kan emici tahtakurusu haşeresinin yok edilmesi için uygulanacak profesyonel ilaçlama ile bu sorundan kısa sürede kurtulabilir, rutin yaşamınıza geri dönebilirsiniz. Böcek ilaçlama fiyatları belirlenirken;

 • Haşerenin türü ve yoğunluğu
 • İlaçlama yapılacak alanın yüzölçümü
 • İlaçlama sırasında kullanılan ilaç miktarı etkili olur.

İstanbul böcek ilaçlama firmaları arasında profesyonel ekibi ile fark yaratan Gazisosmanpaşa Böcek İlaçlama firmamıza 7/24 ulaşabilir, aklınıza takılan bütün soruları sorabilirsiniz.

Böcek İlaçlama Yöntemleri

Böcek ilaçlama yöntemlerinin oluşmasında haşerenin türü, yoğunluğu ve bulunduğu alan öneli ayrıntılardır. Tahtakurusu ve ağaç kurdu haşerelerinin çoğalmasına izin vermeden profesyonel ilaçlama işlemi ile yok edilmeleri gerekir. Firmamız son teknolojiye uygun olarak geliştirdiği yöntemler ile sizi bütün haşerelerden kurtarırken, ekonominize dost kampanyalar ile 7/24 hizmet veriyor. Böcek ilaçlama yöntemlerimiz başlıklar altına alınırsa;

 • Sıvı İlaçlama
 • Jel İlaçlama
 • Kokulu İlaçlama
 • Kokusuz İlaçlama
 • Fare İstasyonları

Tahtakurusu ve ağaç kurdu haşeresi başta olmak üzere bütün haşerelerden kurtulmak için iletişim numaralarımızdan bize ulaşabilir, uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir