bahce-ilaclama-8

Bahçe İlaçlama

Müstakil evlerde ve bahçe içi apartmanların üst katlarında yaşayanların haşere tehlikesi açısından aynı derecede risk altında olduklarını biliyor muydunuz? Pek çok haşere iyi birer tırmanıcıdır ve yüksek katlara hiç zorlanmadan çıkmaktadır. Bu nedenle giriş katta ya da gökdelende oturmanız haşerelerin evinizi istila etmesinde hiçbir farklılık taşımayacaktır. Eviniz bahçe içindeyse ya da yakın çevrenizde park, orman, ağaçlık gibi bir alan varsa evinizde haşerelerle mücadele etmeniz an meselesidir. Bu noktada ev ilaçlaması da tek başına yeterli olmayacaktır. Evinizi önlem olarak ya da haşereden kurtulmak için ilaçlatıyorsanız, firmayla anlaşarak bahçe ilaçlama konusunda da bilgi almalısınız.

Bahçe İlaçlama

Yaz aylarında sıcaktan bunalan herkes gibi siz de akşam serinliğinin tadını balkonda ya da bahçede çıkarmak istediniz. Fakat iri bir akreple karşı karşıya geldiniz, ya da fark edene kadar sizi soktu ve akrep sokması şikayetiyle acilin yolunu tuttunuz. Ne korkunç bir senaryo değil mi? Peki bu riski almaya değer mi? Piyasadaki en uygun ilaçlama fiyatları ile en kesin çözüm garantisi veren firmamız, ev ilaçlama ve bahçe ilaçlama konusunda sizlere %100 memnun olacağınız bir sonuç sunmanın teminatını vermektedir. Yaz akşamlarının tadını bahçenizde çıkarabilmek için bizi aramanız yeterli olacaktır.

Bahçe İlaçlama Nasıl Yapılır?

  • Öncelikle, bahçenizdeki fazlalıklardan kurtularak işe başlayabilirsiniz. Yabani otları kesmeli, çimleri olabildiğince kısaltmalısınız.
  • Ardından, sulama yaparken toprağı fazla ıslatıyorsanız bu konuda önlem almalı, yalnızca bitkilerin üzeri ıslanacak, toprak yalnızca nemlenecek şekilde püskürtme yoluyla sulama tekniğine geçmelisiniz.  Çünkü aşırı ıslak toprak haşereleri çeker. Ayrıca yıkanmış toprak bitkileriniz için de verimli olmaktan çıkar.
  • Bahçenizde ağaç varsa ağaçların aşılanması ve ilaçlanması için gereken işlemleri uygulamalısınız.
  • Bahçenizde ekili bitki varsa ve haşere istilasıyla karşı karşıya kaldıysanız, bitkileri yememenizi tavsiye ederiz. Çünkü pek çok haşere türü pis ortamlarda barınarak dolaştıkları yerlere mikrop bulaştırmaktadır.
  • Bahçede alacağınız önlemler bittiğine göre, sırada haşerelerle ilgili tespitler var. Bahçenizde yılan ve fare yuvası, fare pisliği, haşere yumurtaları ve kabukları gibi işaretler varsa bunları mutlaka ilaçlama firmasına bildirmelisiniz.
  • Bahçe ilaçlama hakkında unutmamanız gereken bir diğer konu da, aşırı rüzgarlı ve yağmurlu mevsimlerde işlemin başarısız olacağıdır. Park bahçe ilaçlama işlemi, daha çok ilkbahar ve yaz döneminde yapılmaktadır. Konuyla ilgili bizimle irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir