Fare İlaçlama

fare-ilaclama

Fareler dünya üzerinde nesilleri çok eski yüzyıllara dayanan ve bugüne kadar çok farklı mutasyonlara uğrayan, pek çok deneyde de kullanılan bir kemirgen türünden hayvanlardır. İlaçlama şirketleri tarafından mücadele edilebildiğinden fareler, genellikle haşerelerle bir tutulmakta olsa da onlara göre çok daha gelişkin bir kas ve iskelet yapısına sahiptirler. Bu nedenle de insan sağlığına oldukça fazla olumsuz etki edebilmektedirler. Gaziosmanpaşa’da verdiğimiz en yetkin fare ilaçlama işlemleri ile halkımızı farelerin zararları ve diğer tüm haşerelerin olumsuz etkilerinden korumaktayız.

Fare Türleri ve Farelerin Özellikleri

Dünya üzerinde oldukça fazla türde fare bulunmaktadır. Bu türlerin pek çoğu zararlı olabildiği gibi bazıları da evlerde beslenebilen türlerdir. Fakat evlerimize, iş yerlerimize giren veya sokaklarda gördüğümüz fareler ne yazık ki insan sağlığı için oldukça olumsuz etkiler yaratan, bir an önce yok edilmesi gereken türlerdendir. Peki fare türleri nelerdir?

Ev Faresi: Ülkemizde ev faresi olarak genel bir adla anılan fareler, orta boyutlarda olan ve renkleri genellikle gri tonlarda değişen haşerelerdir. Çok iyi saklanabilme özelliğine sahiptirler. Uzun süre yaşayabilirler.

Çatı Faresi: Genellikle tıkırtı faresi olarak da anılan bu fare türü, en çok şikayet edilen türlerden biridir. Apartman boşluklarından, sıva çatlaklarından çatılara kadar hızla ulaşabilen bu fareler, oldukça aktif ve güçlü reflekslere sahiptirler. Bazı türleri küçük olabildiği gibi bazı türleri de oldukça büyük gövdeli olabilmektedir.

Kangru Faresi: Kangruları andıran görünüşlerinden dolayı bu adla anılan fareler, ülkemizde de gün geçtikçe çoğalmaktadır. Diğer fare türlerine göre daha az hareketli olan ama daha çok zararları olan bu tür, hemen her yerde yaşabilir.

Fındık Faresi: Fındık faresi oldukça küçük boyutlarda olan ama ülkemizde de sayıları bakımından oldukça fazla olan bir türdür. En kemirgen türlerdendir. Bu nedenle de hem evlerde hem de insanlar üzerinde olumsuz etkiye sahiptir. Oldukça uzun kuyrukları vardır. Bazı türlerinde ise tüy yoktur, vücutları genel olarak deriden oluşmaktadır.

Lağım Faresi: En büyük fare türlerindendir. Oldukça sık tüyleri vardır ve lağım bölgelerinde yaşadıkları için de ortama oldukça ağır koku yayarlar. Aynı zamanda üzerlerinde binlerce çeşit mikrop türü bulunmaktadır. Bu nedenle alanında kurumsal bir ilaçlama firması tarafından bu haşere türünden bir an önce kurtulmak gereklidir.

Evimde Fare Olduğunu Nasıl Anlarım?

Çoğu zaman hepimiz evlerimizde her zamankinden farklı bir ses, tıkırtı duyarız. Bu tıkırtıların sebebi aslında çok farklı sebeplerden meydana gelse de, ilk aklımıza gelen evimizde farenin olabileceği ihtimalidir. Peki evimizdeki bazı tıkırtıların ve benzer şeylerin farelerden kaynaklandığını nasıl anlayabiliriz?

  • Özellikle tıkırtılar geceleri artıyorsa ve bazen hızlı bazen yavaşsa,
  • Evimizde yerlerde daha önce hiç görmediğimiz renklerde kıllar tüyler varsa,
  • Yiyeceklerin poşetleri, ambalajları kemirilmiş ya da yırtılmış ise,
  • Koltukların ya da masaların altında küçük yiyecek kırıntıları varsa evimizde farelerin varlığından emin olabilir ve hiçbir şekilde vakit kaybetmeden ilaçlama şirketlerine başvuru yapabiliriz.

Fare Yakalama Teknikleri Nelerdir?

Evimizde fare olduğunda emin olduktan sonra hemen herkes kendince teknikler bulmakta ve uygulamaktadır. Oldukça hatalı ve sağlıksız olan bu düşünce, farelerden kurtulmak şöyle dursun, fareler ve diğer pek çok haşerenin evimizde yer edinmesine neden olurlar.

Özellikle kolaylıkla bulunabilen ama insan sağlığı açısından büyük zararlara yol açan fare yapışkanı, fare tuzağı, kapan, fare yemi gibi yöntemlerle farelerden kurtulmak imkansızdır. Aynı zaman da bu tekniklere zaten fareler de artık düşmemekte, hatta piyasadaki bu ilaç adı altında satılan yemler sayesinde fareler daha da bağışıklık kazanabilmektedirler. Peki ne yapmalı?

Fare İlaçlama

Farelerden kurtulmanın en kesin ve en sağlıklı yolu olan, böcek ilaçlama şirketleri tarafından fare istasyonları ile uygulanan yöntemlerle bu haşerelerden kurtulmak oldukça kolay ve sağlıklıdır.

Hiç vakit kaybetmeden fare ilaçlama şirketine başvurmalı, bu haşereden bir an önce kurtulmalısınız. İşte Gaziosmanpaşa’da sizlere 7/24 en kaliteli haşere ilaçlama hizmetini sunan firmamız, alanında en yetkin sonuçları da sizlere sunmaktadır.

Gaziosmanpaşa Böcek İlaçlama firmamıza ulaşmak için müşteri temsilcilerimizi dilediğiniz zaman arayabilirsiniz.