hali-bocegi-ilaclama

hali-bocegi-ilaclama

Halı Böceği İlaçlama

Halı Böceği İlaçlama da dikkat edilmesi gereken belli başlı hususlar vardır. Çünkü halı böcekleri diğer böcek türlerinden çok çok farklı bir vücut yapısına sahiptirler. Halı böceklerinin genellikle renkleri türüne ve yaşadıkları ortama göre değişebilmektedir. Halı böceklerinin sırt kısımlarında sert ve kalın kıllar bulunmaktadır. Halı böceklerinin boy ortalaması ise  10 ila 12 mm arasında değişmektedir. Halı böceklerinin çoğalması yumurtlama yöntemi ile gerçekleşmektedir. Halı böcekleri ev ortamında yumurtalarını evin kuytu köşelerin olduğu yerlere ve kullanılmayan eşyaların içlerine bırakırlar. Halı böceklerinin bıraktıkları yumurtalar 2 hafta civarı gibi bir zamanda larvalara dönüşür. Halı böcekleri beslenmesinde en çok tüy, hayvan kılları, ipek ve evimizde kullandığımız diğer pek çok eşyayı kullanabilir. İnsanların verdikleri en büyük zararlar ise kullandığınız eşyaları kemirerek kullanılmaz hale getirmeleridir. İşte bu aşamadan sonra artık halı böceği ilaçlama yapılması gerekmektedir. Halı böceği ile ev ortamında kullanılmayan eşyaların olduğu alanlarda sıklıkla karşılaşılır. Halı böcekleri gündüzleri pasiftir geceleri aktifleşirler.

Halı Böceği İle Mücadele

Halı Böceği İle Mücadele basit anlamda halıları yıkamak, yıkatmakla çözümü söz konusu olan bir durum değildir. Halı böceği ilaçlama yapmakta olan ilaçlama firmaları ile irtibat kurarak yardım istenmelidir.

Halı böceği ile tek başınıza mücadele etmeye kalktığınızda zamanınızı ve paranızı boşa harcamış olursunuz. Bireysel yapılan ilaçlama hiçbir sonuç getirmeyecektir. Halı böcekleri hızlı üreyen bir böcek türü olduğundan dolayı ev ortamında görüldüğü anda ilaçlama şirketlerine başvurulması gerekmektedir. Halı böceği ilaçlamada ilaçlama firmasının uzman ekibinin uygun gördüğü ilaçlama yöntemleri genellikle kokusuz jel ilaçlama ve kokulu ilaçlama türleridir

Halı Böceği İlaçlama Firmaları

hali-bocegi-ilaclama
hali-bocegi-ilaclama

Halı Böceği İlaçlama Firmaları hemen her il, ilçe ve semtte bulunabilmektedir. Sitemizdeki iletişim bilgilerinden ilgili firmalara ulaşarak halı böceği ilaçlama konusunda destek isteyebilirsiniz. Bu firmalar Sağlık Bakanlığından gerekli onay ve yetkinlik belgelerini almış olup uzman kadrosuyla son derece kaliteli, güvenli ve sağlık bir profesyonel hizmet sağlamaktadırlar.

Halı Böceği İlaçlama Fiyatları

Halı Böceği İlaçlama Fiyatları yapılan yere göre değişiklik göstermektedir. Söylediğimiz gibi halınızı yıkatmak, ya da sadece halınızı ilaçlatmak bu böceklerden kurtulmanız için yeterli bir durum değil. Evin tamamının ilaçlanması gerekmektedir. Zira bu böcekler pek çok yere yuvalanabilmektedirler. İlaçlamanın tüm evi kapsayacak şekilde yapılması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir