kalorifer-bocegi-ilaclama-yontemleri

kalorifer-bocegi-ilaclama-yontemleri

Kalorifer Böceği İlaçlama Yöntemleri

Kalorifer Böceği İlaçlama Yöntemleri iki tanedir. Profesyonel yöntemler olan bu iki kalorifer böceği ilaçlama uygulaması tamamen işin uzmanı olan kişi ve kişilerce yapılmalıdır. Çünkü bu tür uygulamalar özellikle insan sağlığını son derece yakından ilgilendirir. Ciddi titizlik gerektiren bir çalışma uygulanmalıdır. Evinize dışarıdan gelen bu böcekler üzerlerinde sayısız mikrop, bakteri ve virüs taşımaktadır. Genel yaşam alanları ise adlarından da anlaşılacağı gibi kalorifer peteklerinin arası, kalorifer daireleri, kalorifer kazanlarının uygun kısımları, mutfak dolapları, kapı ve pencere pervazları gibi alanlardır. Burada yuvalanmaya başlayan bu canlılar yumurtalarını ise evin ya da ofisin en ücra köşelerine bırakmaktadır. Bu sayede inşalar bunları göremeyecek ve yumurtalardaki larvalar kısa süre içinde gelişerek büyüyecektir. Kalorifer böceklerinden kurtulabilmek için alt başlıklarımızı mutlaka okuyunuz.

Kalorifer Böceği İlaçlamada Kokusuz İlaçlama Uygulaması

Kalorifer böcekleri için en etkili çözümlerden bir tanesi kokusuz ilaçlama yöntemidir. Bu yöntem sayesinde evinizi terk etmek zorunda kalmadan rahatlıkla bu böceklerden hatta hamam böceği, kakalak, karafatma gibi diğer türevlerinden kurtulabilirsiniz. İlaçlama yapılan ortamı terk etmek zorunda kalınmadığı için firmalardan müşterilerin en çok talep ettiği uygulamaların başında gelir. Bu uygulama sonrasında ilacın böcekler üzerinde etkili olabilmesi için ortamda en az 3 gün boyunca ıslak temizlik yapılmamalıdır.

Kalorifer Böceği İlaçlamada Jel İlaçlama Uygulaması

Kalorifer böceklerinden kurtulabilmek için kullanılmakta olan ikinci yöntem ise jel ilaçlamadır. Ancak bu uygulama ortamda böcek yoğunluğunun daha az olduğu durumlarda kullanılmaktadır. Jel bir krem şeklinde özel hazırlanan bu ilaç kendine özel üretilmiş olan tabancası yardımıyla öncelikli olarak kapı ve pencere pervazlarının arasına, duvar çatlaklarının içine, lavaboların alt kısımlarına, mutfak dolaplarının içine ve çekmecelerin iç kısımlarına sıkılır. Çünkü bu saydığımız alanlar böceklerin en yoğun şekilde dolaştıkları alanlardır. Böcekler jel ilacın kokusuna alarak ilaçla beslenecektir. Bu ilacın ham maddesinde özellikle hamam böceğigillerin sevdiği bir tür şekerleme bulunmaktadır. Kokuyu alarak buraya gelen böcekler ilacı yiyeceklerdir. Ve kısa bir süre sonrada öleceklerdir. Jel ilaç üzerlerine bulaştığında ise tıpkı mikropları taşıdıkları gibi bu ilacın da taşıyıcısı olarak yuvalarına götürecekler ve mutlaka diğer böceklerin de imha edilmesini sağlayacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir