kemiricileri-yasam-alanlarinizdan-uzak-tutun

kemiricileri-yasam-alanlarinizdan-uzak-tutun

Kemiricileri Yaşam Alanlarınızdan Uzak Tutun

Kemirgenler yeryüzünde birçok insanın tedirgin olduğu varlıklardır. Öyle ki yaşadıkların ortamlar lağımlar, kanalizasyon atıkları, çöp birikintileri neticesinde üstünde pek çok hastalık barındırabilirler. Özellikle veba, tifüs, salmonella virüsü gibi en tehlikeli hastalıkları insanlara rahatlıkla bulaştırabilir. Tarihten de bilindiği gibi fareler, Avrupa nüfusunun üçte birinin hayatını kaybetmesine taşıdıkları ‘veba salgını’ neticesinde sebep olmuştur.

Farelerden Nasıl Kurtulunur?

Günümüzde farelerin saldırılarına uğradığı için hayatını kaybeden çok sayıda insan vardır. En zararsız olanı dahi ısırmasıyla bir insanı zehirlemeye yetebilir. İnsan genetiğine en çok benzeyen bu canlı bilimde denek olarak kullanılır. İnsanlarla en çok iç içe olan ve iki canlının da birbirinden kaçtığı enteresan bir durumları vardır.
Etrafımızda bu denli tehlike barındıran canlılarla yaşamak oldukça zordur. İlaçlama hizmetleri gün içinde birçok kişiden ‘evimde fare var’ şikayeti duymaktadır. Farelerden kurtulmanın yolu ise fare ilaçlama hizmeti almaktır. Bu sayede zarar verici kemirgenler yaşam alanlarından olabildiğince uzak tutulmuş olur.

Fareler İnsanlara Ne Gibi Zararlar Verir?

Kemiriciler, insanların yaşam alanlarına sızarak her türlü maddi ve manevi kayıplara neden olurlar. Evlerde bulunan ahşap eşyaları ve mobilyaları kemirebilir, hatta kablolara zarar verip yangın çıkmasına sebebiyet verebilirler. Halıları, perdeleri kemirerek gizlendikleri alana taşırlar. Bundan dolayı yaşadığımız alanlarda onları cezbederek, içeri çekebilecek ufak delikler, gizli, karanlık bölmeler bulundurmamaya dikkat etmek gerekir.  Tarla fareleri verimli alanları istila ederek ciddi derecede gıda hasarlarına sebep olurlar. Salya ve dışkıları ile gittikleri her alana mikrop bulaştıran fareler, meyve ve sebzelerin üzerine de bırakmayı ihmal etmezler. Görsel açıdan zarar görmemişse farkına varılmayan bu durum insanları zehirleyebilir. Yaşam alanlarımızı, kendimizi ve çevremizdeki insanları maddi ve manevi tehdit eden dış unsurlara karşı korumalıyız ki yaşam standartlarımızı belli ölçülerde tutabilelim.  Bunun ise en güvenilir ve sağlıklı yolu uzman ekiplerin şikayetçi olunan alanlarda yapacağı ilaçlamalardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir