lagim-faresi-ilaclama

lagim-faresi-ilaclama

Lağım Faresi İlaçlama

Gaziosmanpaşa böcek firması yıllardan beri hızlı, güvenilir ve ekonomik hizmet anlayışıyla yaşam alanlarınıza sızan tüm böcek çeşitlerine karşı olduğu gibi lağım faresi ilaçlama uygulaması da vermektedir. Dünya üzerinde yaşayan en pis canlılar arasında yer alan lağım fareleri kısa küt burunları, patlak gözleri ve hızlı hareket kabiliyetleri ile bilinir. Kemirgen türleri arasında en pis canlılar arasında yer alır. Kuyruk kısmı dışında vücutları 15 ve 25 cm uzunluğu arasındadır. Genellikle 200 ve 500 gram aralığında olan bu canlılar, 16 metre yükseklikten atlayarak istedikleri alana kolayca ulaşabilir.

Farenin Zararları

Kemirgen olan bu canlılar genellikle kişisel alanlar içinde kabloları kemirdiğinden alanlar içinde yangın çıkmasına sebebiyet verebilir. Uyuşturma özelliği olduğundan insanlarla teması sonucunda birçok bulaşıcı, kalıcı ve hatta ölümcül sonuçlara neden olabilir. Tarihte ‘kara ölüm’ diye adlandırılan veba hastalığının taşıyıcısı olan fareler, Avrupa nüfusunun üçte birini yok etmiştir. Son derece tehlikeli olan bu canlılar ile kişisel alanlarınız içinde karşılaştığınızda kendiniz herhangi bir müdahalede bulunmadan profesyonel firmalardan lağım faresi ilaçlama uygulaması almanız en sağlıklı sonucu doğuracaktır.

Fare İlaçlama Uygulamaları

Dişi bir lağım faresi yılda ortalama 2 veya 6 kez doğum yapar. Hamileliği ise yaklaşık 3 hafta süren bu canlı her doğumunda 8 ile 9 arası lağım faresi dünyaya getirir. Toplam ömürleri 1 yıl olan bu canlılar, doğumdan 2, 3 ay sonra bir yetişkin halini alır. Genellikle lağımlarda, binaların çatı ve bodrum katlarında, otoparklarda, akarsu yataklarında, kömürlüklerde ve toprak altlarında yuva yaparak, barınır. Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Gaziosmanpaşa böcek ilaçlama firması tüm belge ve ruhsatlara sahiptir. Bunun yanı sıra kullanılan ilaçlar ise TSE gereğince test edilmiş, insan ve çevredeki diğer hayvanların sağlığı açısından zararsızdır. Uzman ekibin şikayetçi olunan alana gelip, farenin ilaca karşı olan direncini ve alan büyüklüğünü tespit etmesinin ardından lağım faresi için uygun olan ilaçlama türü belirlenir. Lağım faresi ilaçlama uygulamasının ardından alanda uzun süre lağım faresine rastlanmaz. Yaşam alanlarınızı her daim haşere ve kemirgenlere karşı korumak için belirli periyotlar halinde ilaçlama uygulamalarından yararlanmanız gerekir. Siz de kişisel ve toplumsal alanlarınız içinde lağım faresi sorunu yaşıyorsanız, Gaziosmanpaşa böcek ilaçlama firmamıza ulaşarak, 7/24 hizmet vermekte olan müşteri hizmetlerimizden lağım faresi ilaçlama uygulaması hakkında gerekli bilgi ve yardımı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir