pirelerden-nasil-kurtulurum

pirelerden-nasil-kurtulurum

Pirelerden Nasıl Kurtulurum?

Pirelerden Nasıl Kurtulurum? Şeklinde internete sıkça soru sorulduğu tarafımızca fark edilmiş ve bu konuda yazan vatandaşlarımızın bu merakını gidermek için bu makaleyi hazırlamış bulunmaktayız. Detayları sizinle paylaşmadan evvel en başta belirtmek istediğimiz şey şudur: Pirelerden ancak ve ancak yaptıracağınız bir pire ilaçlama sayesinde kurtulabilirsiniz. Çünkü pireler 2-3 mm boylarında olup çoğu zaman gözle görülmezler. Dolayısıyla gözle göremediğiniz canlıları yok etmeniz neredeyse imkânsızdır. Onları yalnız başınıza ilaçlamanız da mümkün değildir. Çünkü bu canlılar ilacın kokusunu aldıkları an hızlıca olay yerinden uzaklaşmaya başlarlar.

Pire Nasıl İlaçlanır?

Eş zamanlı olarak bir müdahale gerektiren pire ilaçlama uygulaması amatör kişilerin yapamayacağı bir işlemdir. En az iki profesyonel kişi tarafından yapılması şart olan bu işlem şu şekilde gerçekleşir:

  • Öncelikli olarak pirelerin ev ortamında hangi alanlarda yuvalandıklarının tespiti yapılmalıdır.
  • Yuvaları bulunan pirelerin yumurtalarını gizledikleri yerlerin de bulunması ilaçlamanın selameti açısından oldukça önemlidir.
  • Bu işlemler yapılırken başka böceklere ait bulgulara ulaşılabilir. Bunların da mutlaka not edilmesi ve dikkate alınması gerekir.
  • Bütün bu bulguların tek tek konuşulduğu bir karar verme toplantısı yapılır. Bu toplantıda öncelikli olarak pirelerin hangi işlemle temizleneceği sonrasında ise şayet varsa diğer böceklerin icabına nasıl bakılacağına dair çalışma yürütülür.
  • Son aşamada ise alınan bu kararların tatbikini gerçekleştirmek üzere uygulamaya geçilir. Pire ilaçlama için konuşacaksak; eş zamanlı başlatılan uygulamada hızlı hareket edilir. Öncelikli olarak pirelerin kaçması muhtemel ve çıkabilecekleri alanların tamamı kapatılır. İlaçlamaya buradan başlanır.
  • Pirelerden kurtulmak için; kokulu ilaçlama uygulaması en etkili olan yöntemdir.
  • İlacın içindeki ağır ve keskin koku, pireler ve bu ilaçtan etkilenen diğer böceklerin boğularak ölmesine sebep olmaktadır.

Buharlı Pire İlaçlama Uygulaması

Buharlı pire ilaçlama uygulaması maliyet açısından pahalı olan ancak %100 olarak kesin çözüm sağlayan bir uygulamadır. Bu sayede pirelerden evinizi tamamen arındırmış olursunuz. Cihazın içerisinden püsküren buhar şeklindeki sıcak ve ilaçlı hava ile pireler yakılarak yok edilmiş olur. Ancak her firmanın sahip olmadığı bir cihaz gerektiren bu uygulama hem ciddi anlamda profesyonellik gerektirir hem de satın alacak olan tüketici için ciddi bir külfettir. İlaçlama şirketi arayanlar, bizi arayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir